Moje miasto bez elektrośmieci

MMBE_banner-szkoly

Rodzinny poradnik o elektrośmieciach

W ramach akcji w placówce odbywa się zbiórka świetlówek i baterii, na którą został ogłoszony międzyklasowy konkurs. Najaktywniejsze klasy otrzymają podziękowania za wkład w realizację zbiórki. Również szkoła otrzymuje od Rodziców i uczniów kupony oświatowe za oddane elektrośmieci do punktów zbierania.

Oprócz zbiórek elektrośmieci, w szkole dla uczniów klas młodszych odbyły się zajęcia edukacyjne na temat – Co to są elektorśmieci, ich drogi z punktu zbierania do zakładu przetwarzania. Dzieci poznały dlaczego nie wolno wyrzucać elektrośmieci do zwykłego pojemnika na śmieci, zapoznały się ze szkodliwością świetlówek i baterii oraz sposobami utylizacji.

Uczniowie poznali EkoDrużynę,  rozwiązywali rebusy, krzyżówki, zadania z zeszytu ćwiczeń, uczyli się eko-wierszy, odczytywali ważne informacje i wysłuchali Ballady o elektrośmieciach.

Na koniec działań każda klasa otrzymała wydrukowane plansze EkoGry, która pozwala utrwalić wiadomości o odpadach oraz wzmacnia kształtowanie właściwych postaw.

DSC_0356

DSC_0361

DSC_0368

DSC_0380

DSC_0382

DSC_0484

Close
Facebook
Facebook
YouTube