Warsztaty „Ostern-mal anders”

Uczniowie naszej szkoły wraz  ze swoim nauczycielem j. niemieckiego mieli okazję uczestniczyć w warsztatach: „Ostern-mal anders” . Okazało się, że tradycje wielkanocne mogą być zaskakujące. Czy wiecie, że w niektórych miejscach na terenie krajów niemieckojęzycznych zamiast Osterhase prezenty przynosi…? Co robi  Meerrettich w naszych koszyczkach wielkanocnych…? Kiedy obchodzimy Karfreitag? Czym jest Ostereiertitschen? Ile jajek jest ukrytych w zdaniu: Mein Name ist Heinrich.

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie podczas nadchodzących lekcji języka niemieckiego, możecie także zapytać swoich kolegów z klasy IG.

Zu Ostern feiern wir das Erwachen des Frühlings. Zu dieser besonderen Zeit wünschen wir unseren Schuelern und seinen Familien viel Sonnenschein und Optimismus.

Nowy Dokument 118

WP_20170406_11_26_58_Pro

WP_20170406_12_05_37_Pro

WP_20170406_12_31_44_Pro

Close
Facebook
Facebook
YouTube

Podaruj nam 1% podatku!


Szanowni Państwo,


w najbliższych dniach zbliżamy się do podjęcia decyzji o przekazaniu naszych podatków organizacji pożytku publicznego. Wśród wielu szczytnych celów edukacja, a szczególnie edukacja naszych dzieci wydaje się być jedną z najważniejszych inwestycji dla budowania przyszłości. Dlatego Zarząd Społecznego Towarzystwa Edukacyjnego w Katowicach serdeczne prosi wszystkich rodziców i sympatyków naszej szkoły o przekazanie 1% swoich podatków na cele Towarzystwa. Otrzymane w ten sposób pieniądze chcemy przekazać na zakup wyposażenia sal lekcyjnych w Zespole Szkół „OMEGA” im. Górnośląskich Noblistów w Katowicach.


Aby przekazać 1% podatku należy w zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (PIT) podać numer wpisu do krajowego Rejestru Sądowego (KRS), tak jak zapisano poniżej:KRS: 0000096101


 

Licząc na Państwa pomoc SERDECZNE DZIĘKUJEMY.