Warsztaty „Ostern-mal anders”

Uczniowie naszej szkoły wraz  ze swoim nauczycielem j. niemieckiego mieli okazję uczestniczyć w warsztatach: „Ostern-mal anders” . Okazało się, że tradycje wielkanocne mogą być zaskakujące. Czy wiecie, że w niektórych miejscach na terenie krajów niemieckojęzycznych zamiast Osterhase prezenty przynosi…? Co robi  Meerrettich w naszych koszyczkach wielkanocnych…? Kiedy obchodzimy Karfreitag? Czym jest Ostereiertitschen? Ile jajek jest ukrytych w zdaniu: Mein Name ist Heinrich.

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie podczas nadchodzących lekcji języka niemieckiego, możecie także zapytać swoich kolegów z klasy IG.

Zu Ostern feiern wir das Erwachen des Frühlings. Zu dieser besonderen Zeit wünschen wir unseren Schuelern und seinen Familien viel Sonnenschein und Optimismus.

Nowy Dokument 118

WP_20170406_11_26_58_Pro

WP_20170406_12_05_37_Pro

WP_20170406_12_31_44_Pro

Close
Facebook
Facebook
YouTube