Uroczystość z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

25 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Po wprowadzeniu sztandaru zebrani w sali uczniowie i nauczyciele odśpiewali hymn państwowy, rozpoczynając w ten sposób uroczyste obchody święta narodowego.

Klasy zaprezentowały przygotowany repertuar. Dzięki zaangażowaniu i talentom mogliśmy wysłuchać pieśni „Witaj, majowa jutrzenko”, „Warszawianki” oraz „Roty”, a także poruszających interpretacji walca i poloneza Chopina.

Recytatorzy zaprezentowali dobrze znane nam teksty: „Tam, od Wisły, tam, od Warty”, „Cuda w Warszawie”, „Idziem do Ciebie Matko Nasza”.

W podsumowaniu nauczyciele historii omówili problematykę Konstytucji 3 maja.

Obchody święta narodowego dzięki obecności specjalnego gościa, przedstawicielki Wydziału Edukacji w Katowicach, stały się także świętem naszej szkolnej społeczności.

Podczas akademii uhonorowano bowiem uczennicę klasy 7mi, Emilię Górecką, wręczając jej stypendium Ministra Edukacji Narodowej, a także nauczycieli historii i języka angielskiego, których uczniowie w tym roku otrzymali tytuł laureata w konkursach kuratoryjnych.