Projekt edukacyjny klasy IIG – „Dlaczego warto być wolontariuszem?”

1 marca 2017 roku klasa II gimnazjum zaprezentowała społeczności szkolnej swój projekt edukacyjny pt. „Dlaczego warto być wolontariuszem?”. Klasa była podzielona na 5 grup zadaniowych.

Pierwsza grupa – Antonina Witek i Maja Majchrzak – opowiedziały o spotkaniu z wolontariuszką prowadzącą kolonie przy Parafii św. A. Boboli w Rudzie Śląskiej. Przygotowały prezentację z materiałem fotograficzny. Dowiedzieliśmy się między innymi, kto może zostać wolontariuszem.

Druga grupa – Igor Patryas, Łukasz Serwatka, Cezary Smolka i Paweł Kołodziej  przygotowali zestaw 5 pytań, które zaprezentowali ankietowanym:

  1. Czy był/a Pan/Pani wolontariuszem? W jakiej organizacji (specyfika działalności) był Pan/Pani wolontariuszem ?
  2. Czy wspiera Pan/ Pani organizacje charytatywne? Jeśli tak to w jaki sposób?
  3. Czy uważa Pan/Pani, że bycie wolontariuszem w czasach szkolnych, może przydać się w dorosłym życiu?
  4. Czy uważa Pan/Pani, że wolontariusze są potrzebni społeczeństwu?
  5. Z jakich źródeł czerpie Pan/Pani informacje o akcjach wolontariackich?

Prezentacja była bardzo szczegółowa i profesjonalnie przygotowana. Uczniowie przeprowadzili rozmowy z ponadto 50 osobami, a wyniki badań były bardzo interesujące.

Następnie Maja Seremak, Wiktoria Myrta, Paulina Zwyrtek oraz Julia Szymańska zaprezentowały gościom swój reportaż radiowy z prezentacją ze zdjęciami ze spotkania z wolontariuszami i chorym chłopcem. Wszystkie informacje dotyczącej pomocy choremu Dominikowi oraz o przekazanych prezentach przez społeczność szkolną Szkół „OMEGA” można znaleźć na stronie: http://www.mammarzenie.org/marzyciele/7418-Dominik/

W trakcie poszczególnych prezentacji rozdane były ulotki dotyczące wolontariatu przygotowane przez Paulinę Stołtny, Ignacego Sokołowskiego oraz Anię Majchrzak. Zaprezentowali także informacje o różnych akcjach i fundacjach działających w naszym regonie.

Na zakończenie wystąpili Paweł Kołodziej i Jakub Żylski, którzy przygotowali prezentację podsumowujące wszelkie akcje, jakie podejmowała w ciągu prac nad projektem edukacyjnym każda z grup. Zaproszeni goście odsłuchali także jedną z bajek autorstwa Pawła Kołodzieja, znajdującej się na płycie pt: „Bajki o dobrych wilkach.”

 

Galeria

Close
Facebook
Facebook
YouTube