Noc Biologów

12 stycznia uczniowie klas VII pod opieką nauczycieli biologii wzięli udział w zajęciach Nocy Biologów na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska. Przewodnim hasłem siódmej edycji Nocy Biologów była WODA – wykłady i ćwiczenia dotyczące stanu wód w Polsce i na świecie, techniki oczyszczania wody. Podczas zajęć laboratoryjnych uczniowie różnymi metodami filtrowali wodę.

Dużym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyły się zajęcia z anatomii oka i serca wieprzowego, które łudząco przypominają narządy ludzkie. Mogli samodzielnie preparować oko i serce.

Na ćwiczeniach dotyczących przepływu prądu w organizmie badali pracę mięśni szkieletowych i mięśnia sercowego. Duże zainteresowanie wzbudziły wystawy flory i fauny okazów rodzimych i egzotycznych przygotowanych przez asystentów uczelni.

Część uczniów uczestniczyła w wykładach z dziedziny ewolucjonizmu i życia na rafie koralowej.

Zajęcia były niezwykle interesujące, uczniowie wykazali się podczas zajęć dużą wiedzą co zostanie ocenione na lekcji biologii.

Pragnę podziękować w imieniu pana Mariusza Wardyńca i we własnym rodzicom, którzy dowieźli na zajęcia uczniów i po zakończeniu odebrali swoje pociechy.

Mariola Korzeniowska

IMG-20180115-WA0001   IMG-20180115-WA0002   IMG-20180115-WA0003