Noc Biologów

12 stycznia uczniowie klas VII pod opieką nauczycieli biologii wzięli udział w zajęciach Nocy Biologów na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska. Przewodnim hasłem siódmej edycji Nocy Biologów była WODA – wykłady i ćwiczenia dotyczące stanu wód w Polsce i na świecie, techniki oczyszczania wody. Podczas zajęć laboratoryjnych uczniowie różnymi metodami filtrowali wodę.

Dużym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyły się zajęcia z anatomii oka i serca wieprzowego, które łudząco przypominają narządy ludzkie. Mogli samodzielnie preparować oko i serce.

Na ćwiczeniach dotyczących przepływu prądu w organizmie badali pracę mięśni szkieletowych i mięśnia sercowego. Duże zainteresowanie wzbudziły wystawy flory i fauny okazów rodzimych i egzotycznych przygotowanych przez asystentów uczelni.

Część uczniów uczestniczyła w wykładach z dziedziny ewolucjonizmu i życia na rafie koralowej.

Zajęcia były niezwykle interesujące, uczniowie wykazali się podczas zajęć dużą wiedzą co zostanie ocenione na lekcji biologii.

Pragnę podziękować w imieniu pana Mariusza Wardyńca i we własnym rodzicom, którzy dowieźli na zajęcia uczniów i po zakończeniu odebrali swoje pociechy.    

Mariola Korzeniowska

  IMG-20180115-WA0001   IMG-20180115-WA0002   IMG-20180115-WA0003  
Close
Facebook
Facebook
YouTube

Podaruj nam 1% podatku!


Szanowni Państwo,


w najbliższych dniach zbliżamy się do podjęcia decyzji o przekazaniu naszych podatków organizacji pożytku publicznego. Wśród wielu szczytnych celów edukacja, a szczególnie edukacja naszych dzieci wydaje się być jedną z najważniejszych inwestycji dla budowania przyszłości. Dlatego Zarząd Społecznego Towarzystwa Edukacyjnego w Katowicach serdeczne prosi wszystkich rodziców i sympatyków naszej szkoły o przekazanie 1% swoich podatków na cele Towarzystwa. Otrzymane w ten sposób pieniądze chcemy przekazać na zakup wyposażenia sal lekcyjnych w Zespole Szkół „OMEGA” im. Górnośląskich Noblistów w Katowicach.


Aby przekazać 1% podatku należy w zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (PIT) podać numer wpisu do krajowego Rejestru Sądowego (KRS), tak jak zapisano poniżej:KRS: 0000096101


 

Licząc na Państwa pomoc SERDECZNE DZIĘKUJEMY.