Międzyszkolny konkurs Deutsch-land czyli wędrówka po landach

 27.11.2017 odbył się w Omedze konkurs międzyszkolny „Deutsch- land czyli wędrówka po landach”. Nasza  szkoła prezentowała land Saksonia. „Ich liebe Dich, Sachsen!”- taki tytuł nadaliśmy naszemu konkursowi, który składał się z licznych prezentacji, a także quizu, koła fortuny, kahoota, układania mapy Saksonii z puzzli, rysowania karykatury Augusta I. Mocnego oraz degustacji potraw rodem z Saksonii, które przygotowali nasi uczniowie z rodzicami np.; Dresdner Stollen (Łukasz z III G,  Quarkkeulchen (Paweł z III G), Eierschecke (Olek 7 mi), Pulsnitzer Pfefferkuchen (Antek 7mi), Stoperrle (Mateusz 7mi). Zabawa była przednia, uczniowie z różnych stron Śląska poznali Saksonię od podszewki… Zwycięska drużyna z SP im. Marii Konopnickiej w Opatowie jedzie na finał do Ambasady Niemieckiej we Wrocławiu. Nasi uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w podobnym konkursie w kwietniu 2018 – będzie on dotyczył landu Mecklemburg Vorpommern.

Jako organizator najbardziej jednak chcę podziękować moim uczniom, którzy pokazali, że potrafią stanąć na wysokości zadania – zrobiliśmy wszystko od A do Z razem- prezentacje, plakaty pomoce do konkursu, przygotowanie samej imprezy, witanie gości, obsługa szatni, obsługa komputera i 2 monitorów liczenie punktów, prowadzenia całości mogłabym jeszcze długo wymieniać zadania, którym sprostaliśmy- zamiast tego — jesteście wspaniali MOI KOCHANI (Emilki, Grzegorzu, Filipie, Michale, Maju, Krysiu, Maćku, Weroniko, Mateuszu, Antku, Olku, Olu, Marto, Zosiu, Wiki, Łukaszu, Pawle, Paulino) byłam z Was dumna, kiedy usłyszałam od pani prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, że nasza impreza była fantastyczna, kreatywna i niezapomniana. Dziękuję także nauczycielom, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie poświęcając swój czas, energię i pomysły- p. Marcie Kubarek i pani Adzie Baron.

To co? Za rok replay?

Wasza pani z niemca: M. Tomaszewska

Galeria

Close
Facebook
Facebook
YouTube