Królewna Wełenka – Teatr Ateneum – klasy 2

19 października uczniowie klas drugich pojechali do Teatru Ateneum. dzieci obejrzały sztukę inspirowaną baśnią Marii Kruger Apolejka i jej osiołek pt. Królewna Wełenka, która jest pełną wdzięku, bardzo pogodną historią o miłości. Królewna Wełenka i Królewicz Kłębuszek jeszcze się nie znają, ale są sobie przeznaczeni. Tęsknią i marzą, przeczuwając, że miłość nada ich życiu sens, że we dwoje będzie radośniej. Ona czeka niecierpliwie w wieży, on szuka jej po całym świecie, choć ten cały świat to tak naprawdę miasteczko i jego sympatyczni mieszkańcy – Kwiaciarka, Listonosz, Kominniarczyk, Aptekarz… Wszyscy się tutaj znają, a wzajemna życzliwość sprawia, że nie tylko postaci sztuki, ale i widzowie ogrzewają się w ciepłej serdecznej atmosferze. Po przedstawieniu zrobiono naszym uczniom pamiątkowe zdjęcia z aktorami.   IMG-20171023-WA0002   IMG-20171023-WA0001
Close
Facebook
Facebook
YouTube