Królewna Wełenka – Teatr Ateneum – klasy 2

19 października uczniowie klas drugich pojechali do Teatru Ateneum. dzieci obejrzały sztukę inspirowaną baśnią Marii Kruger Apolejka i jej osiołek pt. Królewna Wełenka, która jest pełną wdzięku, bardzo pogodną historią o miłości. Królewna Wełenka i Królewicz Kłębuszek jeszcze się nie znają, ale są sobie przeznaczeni. Tęsknią i marzą, przeczuwając, że miłość nada ich życiu sens, że we dwoje będzie radośniej. Ona czeka niecierpliwie w wieży, on szuka jej po całym świecie, choć ten cały świat to tak naprawdę miasteczko i jego sympatyczni mieszkańcy – Kwiaciarka, Listonosz, Kominniarczyk, Aptekarz… Wszyscy się tutaj znają, a wzajemna życzliwość sprawia, że nie tylko postaci sztuki, ale i widzowie ogrzewają się w ciepłej serdecznej atmosferze. Po przedstawieniu zrobiono naszym uczniom pamiątkowe zdjęcia z aktorami.   IMG-20171023-WA0002   IMG-20171023-WA0001
Close
Facebook
Facebook
YouTube

Podaruj nam 1% podatku!


Szanowni Państwo,


w najbliższych dniach zbliżamy się do podjęcia decyzji o przekazaniu naszych podatków organizacji pożytku publicznego. Wśród wielu szczytnych celów edukacja, a szczególnie edukacja naszych dzieci wydaje się być jedną z najważniejszych inwestycji dla budowania przyszłości. Dlatego Zarząd Społecznego Towarzystwa Edukacyjnego w Katowicach serdeczne prosi wszystkich rodziców i sympatyków naszej szkoły o przekazanie 1% swoich podatków na cele Towarzystwa. Otrzymane w ten sposób pieniądze chcemy przekazać na zakup wyposażenia sal lekcyjnych w Zespole Szkół „OMEGA” im. Górnośląskich Noblistów w Katowicach.


Aby przekazać 1% podatku należy w zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (PIT) podać numer wpisu do krajowego Rejestru Sądowego (KRS), tak jak zapisano poniżej:KRS: 0000096101


 

Licząc na Państwa pomoc SERDECZNE DZIĘKUJEMY.