Dzień Ziemi

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. W tym roku nasza szkoła 25 kwietnia  uroczyście obchodziła Święto Planety. Dla klas 0-2 został ogłoszony Szkolny Konkurs Plastyczny „Zabawka ze skrawka, czyli, jak zrobić coś z niczego”, a dla uczniów klas trzecich Szkolny Konkurs  Ekologiczny  Z Wiedzy O Sposobach Dbania O Środowisko. Podopieczni zwiększali wiedzę, świadomość i wrażliwość ekologiczną poprzez konkursy, udział w projektach i przedstawieniach.

Uczniowie klas młodszych oglądali i słuchali Projektu „Wiem co jem” – o Zdrowym Stylu Życia i  Zdrowych Sposobach Odżywiania się, który został przygotowany przez młodzież klasy IIG. Klasy I i III G przygotowały poczęstunek ekologiczny, a uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych wystawę o zdrowej żywności na korytarzu szkolnym. Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem i niesie dużą ilość informacji na temat witamin, zbilansowanej diety, fast foodów oraz zawartości cukru w różnych pokarmach.

Dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej uświetnili swoim występem chwile ogłaszania wyników konkursów ekologicznych.

Ekologia ukazuje nam obraz świata przyrody jako całość, w której wszystkie elementy są ważne. Jednym z istotnych elementów tej całości jest człowiek. Od nas zależy w jakiej kondycji będzie nasza Planeta. Pamiętajmy o słowach Wodza Indiańskiego Seattle, który w 1854 roku  pięknie powiedział:

„ZIEMIA NIE NALEŻY DO NAS, MY NALEŻYMY DO ZIEMI. NIE UTKALIŚMY SIATKI PAJĘCZEJ ŻYCIA, JESTEŚMY JEDYNIE JEDNĄ Z JEJ NICI. COKOLWIEK CZYNIMY SIATCE PAJĘCZEJ, CZYNIMY SOBIE”.