Dzień otwarty

11 marca  2017r

Spokojna, niby leniwa sobota…, a już od świtu szkolne korytarze niosły echo szybkich i bardzo szybkich kroków, subtelnie przyciszonych głosów  i gromkich nawoływań. Atmosfera zapowiadała  nabrzmiałe ciekawością oczekiwanie…

O 9:30 pojawili się pierwsi Goście, a po nich wielu kolejnych. Z nieśmiałością zaglądali wzrokiem w nieznane jeszcze zakamarki, a na drobnych twarzyczkach rysowało się pytanie: „Czy to będzie moja szkoła?”, „Czy ten chłopczyk z białym kołnierzykiem będzie siedział ze mną w ławce?”, „Czy dziewczynka z warkoczykiem polubi mnie?”.

O godzinie 10:00 sala wypełniła się do ostatniego miejsca. Zarząd Szkoły wraz z Panią Dyrektor powitał zgromadzonych. Po prezentacji i przybliżeniu misji i specyfiki szkoły, rozpoczęło się przedstawienie pt. „Alicja w Krainie Czarów” przygotowane przez trzecioklasistów podczas zajęć teatralnych.

Po obejrzeniu humorystycznego spektaklu, przybyłe dzieci zostały wraz z rodzinami oprowadzone po  budynku szkolnym. Otwarte do wszystkich pracowni drzwi zapraszały do obejrzenia małych światów pełnych map, przyrodniczych okazów, czasu zamkniętego w kolorowych minerałach, pierwszych liter, które kiedyś pozwolą na fantastyczne podróże, tajemniczych wzorów i symboli.

Mali Goście z nieukrywaną przyjemnością uczestniczyli w zabawach w języku angielskim, w pokazach przyrodniczych, w energetyzującej prezentacji Aikido przygotowanej przez o kilka lat starsze dzieci.

Cenną wartością w naszej szkole są codzienne obowiązkowe zajęcia języka angielskiego, w tym prowadzone przez Native Speakera, co dostrzegli Kandydaci do klas starszych. Przyszli siódmoklasiści i ich Rodzice podkreślili unikatowość szkoły „OMEGA” na tle realiów likwidujących dwujęzyczne gimnazja.

Chętni do podjęcia nauki w naszej szkole Kandydaci spotkali się na indywidualnych rozmowach z przyszłymi Nauczycielami, a w tym czasie ich Rodzice mieli okazję na nowe znajomości przy słodkim stole.

Jakże miło kończył się  dzień, gdy dzieci i młodzież z uśmiechem żegnali się słowami  „Do zobaczenia!” i  „Ja tu wrócę!”.